Dernek Faaliyetleri

Dernek Faaliyetleri

Derneğimiz, kurulduğu 2010 yılından bu yana,sektörün gelişmesine katkı sağlayacak, karşılaştığı sorunların ve problemlerin çözümü adına kamusal alanda bir çok faaliyetler gerçekleştirmiştir.

İlgili kurumlar nezdinde gerçekleşen toplantılarda dile getirilen hususlar veya yazılı yapılan müracaatların takibi yapılarak,gelişmeler hakkında üyelerimizin bilgilendirilmesine çalışılmıştır.

Önemli gördüğümüz faaliyetlerimizi burada paylaşmak ve hatırlatmak istedik.

 • Sektörel Bilgilendirme Toplantısı

  19 Nisan 2019 - İstanbul Divan Otel

  19 Nisan 2019 tarihinde, İstanbul Divan Otel'de Sektörel Bilgilendirme Toplantısı yapılmıştır.

  Bu toplantıya Gümrük ve Ticaret Bakanlığı adına,

  • Bakan Yardımcısı Sn.Rıza Tuna Turagay,
  • Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa Gümüş,
  • Gümrükler Genel Müdür Yrd.Burak Serkan Yaşar,
  • Antrepolar ve Serbest Bölgeler Şubesi Daire Başkanı Sn.Nevzat Bozkurt,
  • İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sn.Mehmet Hatipoğlu,
  • Antrepolar ve Serbest Bölgeler Şubesi Uzmanları Sn.Hakan Diren Polatsoy ve Sn.Naime Elvan Arıkan
  • Derneğimiz Yönetim Kurulu ve Uyeleri

  katılım sağlamışlardır.

  Toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ustün Özbey sektörün geçmişten bu yana geliş sürecini ve günümüz itibariyle karşı karşıya olduğu riskleri anlatan bir sunum yapmıştır.

  Bakan Yardımcısı Sn.Rıza Tuna Turagay da üyelerimize hitaben sektörün sağladığı katkıların farkında olduklarını ve faaliyetlerini desteklemek gayretinde olduklarını belirtmişler ve ortak çalışma grubunun kurulması hususundaki talebimizi olumlu bulduğunu ve kurulması için çalışma başlatılması talimatını vermiştir. Sayın Bakan Yrd.mız daha sonra üyelerimizin sorularını cevaplayarak konuşmasını sonlandırmıştır.

  Son bölümde, Daire Başkanı Sn.Nevzat Bozkurt sunumunda sektörümüzle ilgili kendi kayıtlarında bulunan bilgi ve istatistikleri paylaşarak, elektronik ortamda yapılmasını planladıkları işlemler hakkında bilgiler sunmuşlardır.

 • Ortak Çalışma Grubu

  11 Temmuz 2019 - Gümrükler Genel Müdürlüğü

  Bu toplantıdan sonra, Gümrükler Genel Md. Sn.Mustafa Gümüş'ün talimatı ve onayı ile ortak Çalışma Grubu kurulmuş ve 11 Temmuz 2019 tarihinde ilk toplantısını Ankara'da Gümrükler Genel Müdürlüğünde gerçekleştirmiştir.

  Ortak çalışma grubu aşağıdaki üyelerden oluşturulmuştur.

  Nevzat Bozkurt Bakanlık Daire Başkanı Hakan Diren Polatsoy Bakanlık Uzman Naime Elvan Arıkan Bakanlık Uzman Orhan Giray Dernek Genel Sekreteri Seyfettin İnceoğlu Dernek Uye,ATU İlker Harmankaya Dernek Uye,Unifree Tolga Ilgaz Dernek Uye,Dufry Fatih Mustafa Balta Dernek Uye,Setur Mehmet Akif Keskiner Dernek Uye,GTİ

  Bu tarihten sonrada, ortak çalışma grubu çeşitli tarihlerde toplanarak bir çok sorunun çözümü için öneriler geliştirerek üst makamlara sunulmasına katkı sağlamıştır.

 • ETRC Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu Toplantıları

  15 Kasım 2019 - İstanbul Divan Oteli

  15 Kasım 2019 tarihinde,İstanbul Divan Otelinde, ETRC Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu toplantıları derneğimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

  Danışma Kurulu toplantısına, derneğimiz Yönetim Kurulu üyeleri katılım sağlamışlar, toplantının son bölümüne Gümrükler Genel Müdürü Sn.Mustafa Gümüş katılarak, Türkiye'deki sektörümüzle ilgili genel mevzuat çerçevesinde bir sunum gerçekleştirmiştir.

  Bu toplantılar, sektörümüzün ulusal ve uluslararası tüm paydaşlarının bir araya geldiği önemli bir organizasyon olmuştur.

 • Olağan Genel Kurul

  31 Mart 2021

  31 Mart 2021 tarihinde yapılan olağan genel kurulunda da seçilen yönetim kurulumuz, 9 Temmuz 2021 tarihinde Ankara'da Gümrükler Genel Müdürü Sn.Mustafa Gümüş'e tanışma ziyareti gerçekleştirmiş ve sektör talepleriyle ilgili kendilerine kısa bir sunum yapılmıştır.